tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Blog >> ZASMAKUJ NORMANDII W SZAMPAŃSKIM HUMORZE 14 – 22 września 2024

ZASMAKUJ NORMANDII W SZAMPAŃSKIM HUMORZE 14 – 22 września 2024

Serdecznie zapraszamy wraz z osobami towarzyszącymi do udziału w wycieczce od Torunia przez Norymbergę i Szampanię Szlakiem Cydru, Sera, Calvadosu, normandzkich plaż, portów i bajkowych miasteczek do Mont Saint Michel, w podróż dla miłośników natury, kultury i kulinariów...

Termin: 14-22 września 2024 r. 

PROGRAM RAMOWY

14.09.24 - przejazd z Torunia do Norymbergi.

Zakwaterowanie w obiekcie „Pikheimer Haus” w ścisłym centrum miasta. Piesze zwiedzanie starówki z polskim przewodnikiem. Na zakończenie dnia kolacja w stylowej norymberskiej piwiarni „Mauthalle”

15.09.24 - przejazd z Norymbergi do Francji w okolice Reims.

Wizyta w jednym ze słynnych Domów Szampana wraz z degustacją. Zakwaterowanie w hotelu Brit Hotel La Neuveliette w Reims.

16.09.24 - po śniadaniu spacer po Reims. Następnie przejazd  w okolice Épernay. Malowniczy rejs parowcem po rzece Marna z okolic zamku Chateau de Boursault do Epernay i Cumiers, po drodze mijamy szampańskie winnice, dodatkową atrakcją jest śluzowanie statku. Rejs trwa 3 godziny (12:00- 15:00) .

17 września 2024 

Normandzkim szlakiem sera, cydru i calvadosu  przez unikalną winnicę sławną na okolicę, - przewidywane wizyty w wiosce serowarskiej, winnicy, cydrowni z destylarnią calvadosu. Wędrówkę kończymy w przeuroczym, wręcz bajkowym z uwagi na zachowany układ i architekturę miasteczku Beuvron en Auge  - ville clasee – czyli klasyfikowane jako jedno z najpiękniejszych miasteczek we Francji.  Kolacja przewidywana jest w tym miasteczku na zakończenie dnia. Wizyty brane pod uwagę tego dnia:

Wioska serowarska https://bayeux-bessin-tourisme.com/fr/visites/saveurs-du-terroir/livarot-pays-d-auge/le-village-fromager-graindorge

Winnica - le vignoble normand « les Arpents du Soleil » https://www.arpents-du-soleil.com/fr/visite-guid-e-gc7.html     https://www.facebook.com/arpentsdusoleil

Cydrownia i destylarnia calvadosu Calvados Pierre Huet: producteur de Calvados et cidre à Cambremer - Calvados Pierre Huet (calvados-huet.com)

Ferma serowarska Contact : Ferme de la Mondière, 14290 Orbec, fléchage sur la route de Livarot, tél. 06 50 01 83 29. Page Facebook : Ferme de la Mondière.

18 września 2024

Caen w kierunku morza - Ouistreham-riva-bella i plaże normandzkie z przewodnikiem następnie przejazd do Bayeux ;

Odkrywamy perły architektury romańskiej Caen - klasztory męski i żeński symbole historii miłosnej Wilhelma Zdobywcy i Matyldy; zamek oraz fortyfikacje. Następnie przez port Ouistreham-riva-bella gdzie znajduje się m.in. sławna Stodoła Dziesięcin; udajemy  się na normandzkie plaże

19 września 2024

Przez Pont d’Eveque do normandzkiego  słynnego Honfleur – i powrót wybrzeżem przez Deauville i Cabour 

20 września 2024

Wyprawa całodniowa do Mont Saint Michel wizyta z możliwością objerzenia zjawiska przypływu.

W drodze powrotnej ew. wizyta w rekomendowanej fermie sera camembert 

21 września 2024

Wyjazd rano z Caen i przejazd w okolice Stuttgartu. Tu wizyta w winnicy wraz z degustacją oraz kolacja i nocleg. 

22.09.24 (niedz.) wyjazd rano i przejazd do Torunia.

Wyjazd jest połączony ze szkoleniem i dofinansowaniem w kwocie 500 zł dla radcy prawnego.

Tytuł szkolenia: „Wybrane aspekty odpowiedzialności cywilnej radców prawnych”. Szkolenie poprowadzi Pani prof. dr hab. Ewa Bagińska z Uniwersytetu Gdańskiego, Członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego.  

Koszt wycieczki to według wyliczeń kwota ok 7000 zł /osoba, która zawiera:

  • Transport busem 30 osobowym – zabieramy 25-26 osób;
  • Noclegi – 8 noclegów ze śniadaniami w pokojach 2 – osobowych
  • Jeden obfity posiłek dziennie obiad lub kolacja – specjalności lokalne w tym owce morza – miejsca i szczegóły menu są przedmiotem ustaleń;
  • Rejs i Wizyty z degustacjami, serów, cydru, calvadosu, wina – 10 – 12 wizyt
  • Wejściówki tam gdzie wymaga tego program;
  • Opieka przewodnika, pilot i tłumacz;
  • Ubezpieczenie;
  • W trakcie przejazdu – poczęstunki w busie i na trasie ze specjalności szlaku Niech Cię Zakole

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYCIECZKI - W ZAŁĄCZENIU!

Zapisy w siedzibie Izby osobiście, telefonicznie lub mailowo do dnia 17 maja 2024 r. z podaniem imienia nazwiska, adresu mailowego i telefonu kontaktowego wraz z dokonaniem wpłaty zaliczki w kwocie 2.500 zł na konto OIRP w Toruniu.