tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Szkolenia >> Szkolenia Inne >> Szkoleniu Instytutu Allerhanda pt. "​Małżeńskie ustroje majątkowe" 9.01.2018r. w Krakowie

Szkoleniu Instytutu Allerhanda pt. "​Małżeńskie ustroje majątkowe" 9.01.2018r. w Krakowie

Zapraszamy do udziału w wysokospecjalistycznym szkoleniu pt."Małżeńskie ustroje majątkowe w postępowaniach upadłościowym, restrukturyzacyjnym i egzekucyjnym". Szkolenie zostanie przeprowadzone przez wybitnej klasy eksperta SSA Stanisława Gurgula.

Data: 9 stycznia 2018r. (wtorek), 10:00 – 16:00
Miejsce: Instytut Allerhanda, Plac Sikorskiego 2/7, Kraków

 Adresatami szkolenia są prawnicy - praktycy tj. sędziowie, adwokaci, radcowie prawni, syndycy i doradcy restrukturyzacyjni oraz komornicy.

 

Podczas szkolenia dowiecie się Państwo m.in:

• jaki jednak małżeński ustrój majątkowy powstaje wtedy, gdy związek małżeński zawiera osoba będąca już upadłym?

• jaki jest status mieszkania będącego przedmiotem odrębnej własności lokalu, gdy ogłoszenie upadłości („konsumenckiej”) jednego z małżonków nastąpiło po upływie roku od dnia ustania małżeństwa w wyniku rozwodu, a podział majątku jeszcze nie został przeprowadzony?

• w jaki sposób dokonuje się w postępowaniu sanacyjnym sprzedaży nieruchomości stanowiącej składnik wspólnego majątku dłużnika i jego małżonka?

• czy przedmiot powierniczego nabycia rzeczy/prawa (art. 740 i art. 766 KC) wchodzi w skład majątku wspólnego małżonków, a w konsekwencji – w skład masy upadłości, masy układowej lub masy sanacyjnej małżonka, w stosunku do którego ogłoszono upadłość lub otwarto dane postępowanie restrukturyzacyjne?

• czy przepisy art. 341 i art. 36–39 KRO, wymienione w treści art. 73 ustawy – prawo restrukturyzacyjne, powinny być stosowane „wprost” czy „odpowiednio” w danym postępowaniu restrukturyzacyjnym (dokonywanie czynności zarządu majątkiem wspólnym)?

Organizatorem szkolenia jest Instytutu Allerhanda. Szczegóły i rejestracja: www.training.allerhand.pl  

 

Łączę wyrazy szacunku

 Kinga Zmysłowska

Koordynator ds. Rozwoju / Oficer Prasowy

zmyslowska@allerhand.pl | tel. +48 732 530 944

Kategoria szkolenia: