tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Blog >> Cykl bezpłatnych webinariów pt. „Środowisko prawnicze na straży praw człowieka”

Cykl bezpłatnych webinariów pt. „Środowisko prawnicze na straży praw człowieka”

Komisja Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych i Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego serdecznie zapraszają na cykl bezpłatnych webinariów pt. „Środowisko prawnicze na straży praw człowieka”, które poprowadzą ekspertki i ekspert w prezentowanych tematach, a będą to kolejno:
 

1. 27 maja br. o godz. 17.00: apl. adw. Kamila Ferenc, prawniczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, współzałożycielka Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu w rozmowie z r.pr. Karoliną Kędziorą z PTPA nt. ABORCJA, EDUKACJA SEKSUALNA I INNE PRAWA REPRODUKCYJNE W PRAKTYCE ZAWODÓW PRAWNICZYCH. 

2. 17 czerwca br. o godz. 17.00: dr Adam Ploszka, członek Komisji Ekspertów ds. Bezdomności działającej przy RPO, autor książki "Publicznoprawny status jednostki skrajnie ubogiej" w rozmowie z adw. Anną Mazurczak z PTPA nt. DYSKRYMINACJA ZE WZGLĘDU NA STATUS SPOŁECZNO-EKONOMICZNY.

3. 24 czerwca o godz. 17.00: adw. Irmina Kotiuk, LL.M., prawniczka międzynarodowej organizacji pozarządowej ClientEarth w Brukseli, wcześniej prawniczka Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w rozmowie z r.pr. Karoliną Kędziorą z PTPA nt. PRAWO CZŁOWIEKA DO ZDROWEGO ŚRODOWISKA – OD TEORII DO PRAKTYKI

 

Link rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeaEt9Dino3bNko622oroJDe_l85sKhXAbFhv5ixt0oGA3O8w/viewform 

Informacja na stronie internetowej KIRP: https://kirp.pl/zaproszenie-na-webinaria-komisji-praw-czlowieka-krrp-i-ptpa/